2013/2014


„Jan Paweł II- wielki Papież i Święty”

Obraz-1144-300x200

9 grudnia 2013 roku odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie klas drugich, które realizowały projekt edukacyjny pt. „Jan Paweł II-wielki Papież i Święty”. Dobraliśmy się w kilkuosobowe grupy i już na przełomie lutego i marca dokonaliśmy przydziału poszczególnych zadań i pod czujnym okiem opiekuna, pani Ewy Balińskiej , solidnie wzięliśmy się do pracy. Było jej dużo, ponieważ uwieńczeniem i ukoronowaniem naszych działań miała być uroczystość z okazji dziesiątej rocznicy nadania naszej szkole imienia. W ramach projektu poszczególne grupy uczniów wykonały: gazetkę ścienną pt.”Patron naszej szkoły” ,którą można obejrzeć w szkolnej świetlicy (P. Czerwińska, K. Słowikowska, D. Zbrzezny, A. Kuc),oraz album pt.”Cuda za wstawiennictwem Jana Pawła II” dostępny w szkolnej bibliotece(A. Jaglarska, M.Pyra, A. Czarnecka, M. Herbich) a dodatkowo wszyscy wzięliśmy udział w przedstawieniu pt. „Blask świętości”. Bardzo się staraliśmy. Ostatni tydzień wakacji pod kierunkiem pani Ewy Balińskiej i pani Eweliny Stępkowskiej spędziliśmy głównie na próbach. Nie wszystko zawsze szło tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jednak wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć sukces. Oddając karty samooceny, zakończyliśmy projekt, a także wiele się nauczyliśmy, m. in. Umiejętności współpracy, odpowiedzialności, a przede wszystkim cierpliwości.


Dzień Matki

IMG_0163

26 maja to z pewnością jeden z najpiękniejszych majowych dni w kalendarzu. Z tej okazji w naszej szkole uroczyście obchodzono święto Dnia Matki. Chcąc wyrazić naszą wdzięczność i pamięć uczniowie klas I w ramach zajęć artystycznych pod przewodnictwem p. Ewy Balińskiej wraz z wychowawcami: p. Eweliną Stępkowską i p. Waldemarem Zającem, przygotowali krótką uroczystość. Zaprosili mamy do szkolnej świetlicy na godzinę 13:00 aby obejrzały przygotowaną przez nich część artystyczną. Gimnazjaliści rozpoczęli od serdecznych życzeń płynących wprost z ich rozkochanych serc. Następnie uczniowie zaśpiewali piękną, wzruszającą piosenkę Kai Paschalskiej „Dla mamy” zadedykowaną naszym rodzicielkom w podzięce za opiekę i codzienny trud wkładany w nasze wychowanie. Na zakończenie części artystycznej uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane upominki i złożyli jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia. Nie obyło się bez wzruszeń i zachwytu mam. Po akademii wszyscy zasiedliśmy do wspólnego poczęstunku.

Więcej foto…


 Jasełka

indeks

20 grudnia 2013 roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, nad przebiegiem, której czuwali ks. Piotr Gątarek i p. Ewa Balińska. Uczniowie klasy Ib wraz z uczennicami klasy IIb i IIIc przedstawili część artystyczną, która nawiązywała do narodzin Jezusa Chrystusa. W nastrojowej lekcji uczestniczył p. Wójt Michał Jasiński, przedstawiciele społeczności lokalnej oraz wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz p. Dyrektor. Wierszem i pieśnią zachęcili nas do rozważania tego ważnego wydarzenia, a cytaty z Pisma Świętego doskonale opisywały to wyjątkowe zdarzenie. Oprócz wspomnień Pana Jezusa akademia nawiązywała także do tradycji, które goszczą w naszych domach: do choinki, kolęd, jasełek, pasterki o północy. Poznaliśmy również ogromną wielkość pokoju, „który trzeba wprowadzać, który trzeba miłować”. Po akademii wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność.

Uważam, że każdy z nas zrozumiał, jak bardzo ważne są święta, w których wcale nie chodzi o prezenty, czy odpoczynek. Najważniejsze jest to, aby spędzić ten wyjątkowy czas w gronie najbliższych oraz z tymi, których wszyscy uważają za niepotrzebnych – po prostu złych. Nigdy nie należy zapominać, że Bóg nas kocha, bo On „ufa tym, co nie warci ufania, kocha tych, co nie warci kochania”.

Po uroczystej akademii zostały wręczone nagrody za konkurs szkolny „Najciekawsza Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Miłą niespodzianką zostali zaskoczeni uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Opiekun p. Waldemar Zając i p. Dyrektor wręczyli im koszulki z napisem „Wolontariat PG Karniewo”.


 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s